Nasze przedszkole działa od 2001 roku i mieści się obok ronda Kartuzów, przy ulicy Gdańskiej 12 - wejście od ulicy Piłsudskiego.

Jesteśmy placówką katolicką, otwartą przez cały rok kalendarzowy (z miesięczną przerwą urlopową na przełomie lipca i sierpnia) w godzinach od 6:30 do 17:00. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Pragniemy wychowywać i stymulować rozwój przedszkolaków w myśl zasady „miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Różnego typu zajęcia pomagają ukierunkować uczucia dzieci do Boga, Ojczyzny, bliźniego i do wszystkiego tego, co piękne i szlachetne. Chcemy, aby nasze pociechy doświadczały radości z czynienia dobra a także, aby potrafiły świadomie zmieniać siebie i środowisko w którym żyją.

Wykwalifikowana kadra otacza opieką dzieci, dba o ich wszechstronny rozwój i realizuje cele zawarte w podstawie programowej. Poprzez zajęcia dodatkowe chcemy w pełni rozwinąć możliwości tkwiące w dzieciach.

Posiadamy przestronne i kolorowe sale wyposażone w zabawki i atrakcyjne pomoce edukacyjne, a także plac zabaw, taras oraz salę zabaw ruchowych.

Organizacja

Nasze przedszkole jest placówką niepubliczną prowadzoną przez Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo, czynną od poniedziałku do piątku w godzinach od 630 do 1700.

Spełniamy wszelkie wymogi bezpieczeństwa dzieci w placówce. Posiadamy monitoring. W przedszkolu działa również system kontroli dostępu, który zapobiega samodzielnemu opuszczeniu przez dziecko placówki oraz umożliwia identyfikację  osób wchodzących do budynku.

Najważniejszym dokumentem placówki jest statut, który reguluje organizację, zadania oraz zasady działania przedszkola. Pełny tekst statutu do pobrania poniżej.

Pobierz Statut Przedszkola

Pobierz Politykę ochrony dzieci w Przedszkolu

Pyszne i zróżnicowane pod względem dietetycznym posiłki przygotowywane są we własnej kuchni, obok której znajduje się przystosowana dla dzieci stołówka.

W przedszkolu działa 5 grup:

• Fiołki
  • Margaretki
  • Róże
  • Tulipany
  • Słoneczniki

Dzieci bawią się w przestrzennych salach, wyposażonych w kolorowe meble, kąciki zainteresowań, atrakcyjne zabawki i pomoce edukacyjne. Na terenie obiektu znajduje się plac zabaw oraz taras, na których to przedszkolaki podnoszą swoją sprawność fizyczną korzystając z różnego typu sprzętów sportowych. Posiadamy także salę zabaw ruchowych, gdzie odbywa się gimnastyka oraz w razie niepogody - zabawa dowolna. Wszystko to sprzyja prawidłowemu i wszechstronnemu rozwojowi psycho-fizycznemu dzieci, oraz zachęca je do podejmowania różnego typu aktywności zabawowej

We wszystkich grupach realizowane są następujące programy:

•     podstawa programowa,
  •     program wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” zatwierdzony przez MEN,
  •     wychowanie religijne „W radości dzieci Bożych” autorstwa ks. dr Tadeusza Śmiecha,
  •     przygotowanie do nauki czytania i pisania prof. Bronisława Rocławskiego,
  •     „Dziecięca matematyka” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, Ewy Zielińskiej
  •     zajęcia dodatkowe.

W ramach czesnego dzieci korzystają z zajęć rytmicznych, umuzykalniających, logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, pogadanek religijnych, zajęć przy tablicy interaktywnej i zajęć z języka angielskiego. Istnieje możliwość zapisania dziecka na odpłatne zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorów Studia Tanecznego „Mambo”.

Ponadto systematycznie współpracujemy z Państwową Szkołą Muzyczną i Biblioteką Dziecięcą. W Szkole Muzycznej dzieci poznają instrumenty, a także uczestniczą w koncertach młodych muzyków, którzy niejednokrotnie są absolwentami naszego przedszkola. Poprzez wyjścia do biblioteki dzieci rozbudzają w sobie aktywność poznawczą i uczą się, w jaki sposób należy dbać o książki. Uczestniczymy także w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przedszkolaki codziennie słuchają wybranej bajki czytanej przez nauczyciela lub zaproszonego gościa.

Tradycją naszego przedszkola stały się comiesięczne spotkania teatralne, zajęcia kulinarne i eksperymenty. Wyjeżdżamy również na dłuższe wycieczki poza miasto. U nas żadne dziecko się nie nudzi.

Poznajemy nasze środowisko lokalne i różne zawody poprzez wizyty w zakładach pracy, jak również gościmy przedstawicieli różnych zawodów w naszej placówce. Często do swoich zakładów pracy zapraszają nas rodzice dzieci, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

Dbamy o zdrowie fizyczne naszych wychowanków poprzez częste spacery, zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczą w zajęciach gimnastycznych i ruchowych w sali  wyposażonej w odpowiedni sprzęt,  uczestniczą również w odpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych przez instruktora Happy Sport.

Przedszkole Sióstr Wolszty

Przedszkole Sióstr w Wolsztynie