Nasze przedszkole działa od 2001 roku i mieści się obok ronda Kartuzów, przy ulicy Gdańskiej 12 - wejście od ulicy Piłsudskiego.

Jesteśmy placówką katolicką, otwartą przez cały rok kalendarzowy (z miesięczną przerwą urlopową na przełomie lipca i sierpnia) w godzinach od 6:30 do 17:00. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Pragniemy wychowywać i stymulować rozwój przedszkolaków w myśl zasady „miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Różnego typu zajęcia pomagają ukierunkować uczucia dzieci do Boga, Ojczyzny, bliźniego i do wszystkiego tego, co piękne i szlachetne. Chcemy, aby nasze pociechy doświadczały radości z czynienia dobra a także, aby potrafiły świadomie zmieniać siebie i środowisko w którym żyją.

Wykwalifikowana kadra otacza opieką dzieci, dba o ich wszechstronny rozwój i realizuje cele zawarte w podstawie programowej. Poprzez zajęcia dodatkowe chcemy w pełni rozwinąć możliwości tkwiące w dzieciach.

Posiadamy przestronne i kolorowe sale wyposażone w zabawki i atrakcyjne pomoce edukacyjne, a także plac zabaw, taras oraz salę zabaw ruchowych.


2018-11-20 Komunikacja w bibliotece cd.
Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego aPaulo w Kartuzach

2018-11-19 Komunikacja w bibliotece
Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego aPaulo w Kartuzach

W piątek po raz pierwszy w tym roku przedszkolnym grupa "Róż" i "Słoneczników" odwiedziła nową bibliotekę dla dzieci. Dowiedzieliśmy się czym jest dobra komunikacja, jak sobie radzić w trudnych sytuacjach związanych z rozmową. To wszystko wyjaśnili nam bohaterowie trzech historyjek przedstawionych przez p. Emilię. Mieliśmy również okazję do ruchowej inscenizacji związanej z jesienią przy ulubionej muzyce klasycznej.


2018-11-14 Przygody Pippi Skarpetki
Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego aPaulo w Kartuzach

Dzisiaj po raz kolejny odwiedzili nas aktorzy ze Studia Teatralnego Krak-Art z Krakowa z przedstawieniem pt. „Przygody Pippi Skarpetki”. Poznaliśmy przygody wesołej i zwariowanej dziewczynki, która wraz ze swoim koniem w kropki i ukochaną małpką mieszka w Willi zwanej Pięknotką. Jest odważna, silna i samodzielna. Rudowłosa Pippi wychowuje się bez rodziców, nie chodzi do szkoły, nie przestrzega zasad bezpieczeństwa i często przez to wpada w tarapaty. Dzięki niej wiemy, jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, aby nie zrobić sobie i innym krzywdy. Bardzo polubiliśmy naszą nową bohaterkę Pippi, jej przygody rozśmieszyły nas do łez, ale również wiele nas nauczyły.


1 « [322] [323] [324] [325] [326] [327] [328] » 331

  
We wszystkich grupach realizowane są następujące programy:

  •     podstawa programowa,
  •     program wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” zatwierdzony przez MEN,
  •     wychowanie religijne „W radości dzieci Bożych” autorstwa ks. dr Tadeusza Śmiecha,
  •     przygotowanie do nauki czytania i pisania prof. Bronisława Rocławskiego,
  •     „Dziecięca matematyka” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, Ewy Zielińskiej
  •     zajęcia dodatkowe.

 

W ramach czesnego dzieci korzystają z zajęć rytmicznych, umuzykalniających, logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, pogadanek religijnych, zajęć przy tablicy interaktywnej i zajęć z języka angielskiego. Istnieje możliwość zapisania dziecka na odpłatne zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorów Studia Tanecznego „Mambo”.

 

Ponadto systematycznie współpracujemy z Państwową Szkołą Muzyczną i Biblioteką Dziecięcą. W Szkole Muzycznej dzieci poznają instrumenty, a także uczestniczą w koncertach młodych muzyków, którzy niejednokrotnie są absolwentami naszego przedszkola. Poprzez wyjścia do biblioteki dzieci rozbudzają w sobie aktywność poznawczą i uczą się, w jaki sposób należy dbać o książki. Uczestniczymy także w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przedszkolaki codziennie słuchają wybranej bajki czytanej przez nauczyciela lub zaproszonego gościa.

 

Tradycją naszego przedszkola stały się comiesięczne spotkania teatralne, zajęcia kulinarne i eksperymenty. Wyjeżdżamy również na dłuższe wycieczki poza miasto. U nas żadne dziecko się nie nudzi.

 

Poznajemy nasze środowisko lokalne i różne zawody poprzez wizyty w zakładach pracy, jak również gościmy przedstawicieli różnych zawodów w naszej placówce. Często do swoich zakładów pracy zapraszają nas rodzice dzieci, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

 

Dbamy o zdrowie fizyczne naszych wychowanków poprzez częste spacery, zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczą w zajęciach gimnastycznych i ruchowych w sali  wyposażonej w odpowiedni sprzęt,  uczestniczą również w odpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych przez instruktora Happy Sport.

Przedszkole Sióstr Wolszty

Przedszkole Sióstr Wolszty


Przedszkole Sióstr w Wolsztynieul. Gdańska 12
Kartuzy 83-300
woj. pomorskie
    
e-mail: przedszkole-sw-wincentego@wp.pl   

Telefon: +48 58 681 19 75
Telefon kom.: +48 667 504 809Ostatnia aktualizacja 23.05.2024 15:45
Osób online: 1

stat4u
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.przedszkolesiostrkartuzy.pl 2011 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"