Nasze przedszkole działa od 2001 roku i mieści się obok ronda Kartuzów, przy ulicy Gdańskiej 12 - wejście od ulicy Piłsudskiego.

Jesteśmy placówką katolicką, otwartą przez cały rok kalendarzowy (z miesięczną przerwą urlopową na przełomie lipca i sierpnia) w godzinach od 6:30 do 17:00. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Pragniemy wychowywać i stymulować rozwój przedszkolaków w myśl zasady „miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Różnego typu zajęcia pomagają ukierunkować uczucia dzieci do Boga, Ojczyzny, bliźniego i do wszystkiego tego, co piękne i szlachetne. Chcemy, aby nasze pociechy doświadczały radości z czynienia dobra a także, aby potrafiły świadomie zmieniać siebie i środowisko w którym żyją.

Wykwalifikowana kadra otacza opieką dzieci, dba o ich wszechstronny rozwój i realizuje cele zawarte w podstawie programowej. Poprzez zajęcia dodatkowe chcemy w pełni rozwinąć możliwości tkwiące w dzieciach.

Posiadamy przestronne i kolorowe sale wyposażone w zabawki i atrakcyjne pomoce edukacyjne, a także plac zabaw, taras oraz salę zabaw ruchowych.


2018-10-24 Ciekawa lekcja przyrody
Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego aPaulo w Kartuzach

We wtorek braliśmy udział w przyrodniczych zajęciach, prowadzonych przez pracowników Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat funkcjonowania zwierząt podczas zbliżającej się zimy. Już wiemy w jaki sposób dokarmiać zwierzęta i ptaki. Na koniec zajęć samodzielnie wykonaliśmy ptaszki, które każdy z nas zabrał do domu, aby pamiętać o tym, że zwierzęta potrzebują zimą naszej pomocy.


2018-10-17 Z najlepszymi życzeniami
Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego aPaulo w Kartuzach

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy uroczyście Dzień Edukacji Narodowej w naszym przedszkolu. Z całych serduszek podziękowaliśmy wszystkim pracownikom Przedszkola oraz Domu  Dziecka. Najpiękniej jak potrafiliśmy podziękowaliśmy za czas spędzany razem, za codzienną pracę włożoną w nasze wychowanie, a także za nauczanie oraz opiekę. W dniu dzisiejszym wszyscy przyszliśmy ubrani inaczej niż zawsze - bardzo elegancko i odświętnie. Zebraliśmy się wszyscy w auli, aby uczcić Dzień Edukacji Narodowej. W czasie występu wszyscy wyraziliśmy swą wdzięczność wierszem, piosenką oraz tańcem . Na zakończenie akademii wręczyliśmy wszystkim gościom kartki z życzeniami. Raz jeszcze życzymy Wszystkim uśmiechu na twarzy, radości w serduszku, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy!


2018-10-11 Pszczelarz
Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego aPaulo w Kartuzach

Kim jest pszczelarz, czym jest ul, co to pszczela rodzina, jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata, dlaczego powinniśmy o nie dbać, jak kiedyś, a jak dziś pozyskuje się miód pszczeli…? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań otrzymaliśmy dzisiaj w przedszkolu podczas warsztatów pszczelarskich z mistrzem pszczelarstwa. Poznaliśmy dzisiaj zasady bezpiecznego kontaktu z pszczołami oraz dowiedzieliśmy się jak wygląda ubiór pszczelarza, jest bardzo podobny do stroju kosmonauty 😊. Mieliśmy okazję obejrzeć dawne ule , jak i wnętrze i budowę nowoczesnego. Z apetytem degustowaliśmy pyłek kwiatowy oraz miód. Mieliśmy niebywałą okazję oglądania w zaszklonym ulu żywych pszczół- to było niesamowite, wszystkie pszczółki razem pracowały. Dzisiejsze warsztaty sprawiły, że mogliśmy z bliska zobaczyć i poczuć tajemnice z magicznego świata pszczół. Byliśmy  zachwyceni upominkami, które każdy z nas zabrał do domu (słoiczek miodu, nożyk do smarowania miodu oraz świeczkę, którą samodzielnie, a czasami z pomocą naszych wspaniałych Pań wykonaliśmy, a także świetny certyfikat przyjaciela pszczółek). To był znakomity dzień!


1 « [328] [329] [330] [331] [332] [333] [334] » 334

  
We wszystkich grupach realizowane są następujące programy:

  •     podstawa programowa,
  •     program wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” zatwierdzony przez MEN,
  •     wychowanie religijne „W radości dzieci Bożych” autorstwa ks. dr Tadeusza Śmiecha,
  •     przygotowanie do nauki czytania i pisania prof. Bronisława Rocławskiego,
  •     „Dziecięca matematyka” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, Ewy Zielińskiej
  •     zajęcia dodatkowe.

 

W ramach czesnego dzieci korzystają z zajęć rytmicznych, umuzykalniających, logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, pogadanek religijnych, zajęć przy tablicy interaktywnej i zajęć z języka angielskiego. Istnieje możliwość zapisania dziecka na odpłatne zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorów Studia Tanecznego „Mambo”.

 

Ponadto systematycznie współpracujemy z Państwową Szkołą Muzyczną i Biblioteką Dziecięcą. W Szkole Muzycznej dzieci poznają instrumenty, a także uczestniczą w koncertach młodych muzyków, którzy niejednokrotnie są absolwentami naszego przedszkola. Poprzez wyjścia do biblioteki dzieci rozbudzają w sobie aktywność poznawczą i uczą się, w jaki sposób należy dbać o książki. Uczestniczymy także w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przedszkolaki codziennie słuchają wybranej bajki czytanej przez nauczyciela lub zaproszonego gościa.

 

Tradycją naszego przedszkola stały się comiesięczne spotkania teatralne, zajęcia kulinarne i eksperymenty. Wyjeżdżamy również na dłuższe wycieczki poza miasto. U nas żadne dziecko się nie nudzi.

 

Poznajemy nasze środowisko lokalne i różne zawody poprzez wizyty w zakładach pracy, jak również gościmy przedstawicieli różnych zawodów w naszej placówce. Często do swoich zakładów pracy zapraszają nas rodzice dzieci, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

 

Dbamy o zdrowie fizyczne naszych wychowanków poprzez częste spacery, zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczą w zajęciach gimnastycznych i ruchowych w sali  wyposażonej w odpowiedni sprzęt,  uczestniczą również w odpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych przez instruktora Happy Sport.

Przedszkole Sióstr Wolszty

Przedszkole Sióstr Wolszty


Przedszkole Sióstr w Wolsztynieul. Gdańska 12
Kartuzy 83-300
woj. pomorskie
    
e-mail: przedszkole-sw-wincentego@wp.pl   

Telefon: +48 58 681 19 75
Telefon kom.: +48 667 504 809Ostatnia aktualizacja 20.06.2024 15:52
Osób online: 1

stat4u
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.przedszkolesiostrkartuzy.pl 2011 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"