Nasze przedszkole działa od 2001 roku i mieści się obok ronda Kartuzów, przy ulicy Gdańskiej 12 - wejście od ulicy Piłsudskiego.

Jesteśmy placówką katolicką, otwartą przez cały rok kalendarzowy (z miesięczną przerwą urlopową na przełomie lipca i sierpnia) w godzinach od 6:30 do 17:00. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Pragniemy wychowywać i stymulować rozwój przedszkolaków w myśl zasady „miłuj bliźniego swego jak siebie samego". Różnego typu zajęcia pomagają ukierunkować uczucia dzieci do Boga, Ojczyzny, bliźniego i do wszystkiego tego, co piękne i szlachetne. Chcemy, aby nasze pociechy doświadczały radości z czynienia dobra a także, aby potrafiły świadomie zmieniać siebie i środowisko w którym żyją.

Wykwalifikowana kadra otacza opieką dzieci, dba o ich wszechstronny rozwój i realizuje cele zawarte w podstawie programowej. Poprzez zajęcia dodatkowe chcemy w pełni rozwinąć możliwości tkwiące w dzieciach.

Posiadamy przestronne i kolorowe sale wyposażone w zabawki i atrakcyjne pomoce edukacyjne, a także plac zabaw, taras oraz salę zabaw ruchowych.


2018-10-31 Wspólne imieniny
Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego aPaulo w Kartuzach

30 października w naszym przedszkolu był dniem wyjątkowym - obchodziliśmy Wspólne Imieniny. Nasi rodzice przygotowali nam informacje o naszych patronach oraz pokazali jak wyglądali. Nasze Panie i Siostry rozmawiały z nami o patronach. Każdy z nas dowiedział się różnych ciekawostek z życia swoich patronów. W dniu dzisiejszym dużo się bawiliśmy, tańczyliśmy oraz braliśmy udział w konkursach. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz prezentów- niespodzianek. Dodatkową atrakcją było przedstawienie „Jaś i drzewo fasolowe”, artystów z Tatru „Krak- Art” z Krakowa. Niezwykła scenografia, doskonałe, kolorowe stroje i rekwizyty stworzyły atmosferę nauki i rozrywki z mnóstwem wrażeń artystycznych. Przedstawienie przybliżyło nam atmosferę wsi, zapoznaliśmy się ze zwierzętami domowymi, rodzajami zbóż i warzyw. Bajka była bardzo ciekawa i pouczająca, a przy tym wszystkim ciekawa. Morał z bajki jest taki: Pomagaj innym, bo w życiu nie można tylko brać, ale trzeba też umieć dać. Uczy także, że rodzina, miłość i zdrowie są ważniejsze niż bogactwo.


2018-10-26 Iskierka Nadziei
Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego aPaulo w Kartuzach

Dzisiaj najstarszą grupę odwiedziły wolontariuszki z ZSZiO w Kartuzach. Nasze starsze koleżanki ubrane w koszulki z napisem Wolontariat „Iskierka Nadziei” przeczytały nam bajki, a także przygotowały zagadki i książkowe wypatrywanki; spisaliśmy się na medal. Otrzymaliśmy również kolorowanki z bohaterami naszych ulubionych bajek. Bardzo dziękujemy za odwiedziny i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy.


2018-10-26 Mini szarlotki
Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego aPaulo w Kartuzach

Pierwsze zajęcia z „kucharkowa” w tym roku szkolnym już za nami. Dzisiaj serwowaliśmy w naszym przedszkolu pyszne ciasteczka nadziewane jabłkiem. Za pomocą ciasta francuskiego można „wyczarować” przeróżne potrawy. W połączeniu z jabłkiem naprawdę smakują wyśmienicie. Tuż po śniadaniu zabraliśmy się do pracy. Ścieraliśmy jabłka, po czym zawijaliśmy je w cieście formując tzw.ślimaki. Panie kucharki dokończyły dzieła i upiekły nam nasze „Mini szarlotki”, które cieszyły się dużym powodzeniem. Zachęcamy do wypróbowania przepisu.


1 « [327] [328] [329] [330] [331] [332] [333] » 334

  
















We wszystkich grupach realizowane są następujące programy:

  •     podstawa programowa,
  •     program wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” zatwierdzony przez MEN,
  •     wychowanie religijne „W radości dzieci Bożych” autorstwa ks. dr Tadeusza Śmiecha,
  •     przygotowanie do nauki czytania i pisania prof. Bronisława Rocławskiego,
  •     „Dziecięca matematyka” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej, Ewy Zielińskiej
  •     zajęcia dodatkowe.

 

W ramach czesnego dzieci korzystają z zajęć rytmicznych, umuzykalniających, logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, pogadanek religijnych, zajęć przy tablicy interaktywnej i zajęć z języka angielskiego. Istnieje możliwość zapisania dziecka na odpłatne zajęcia taneczne prowadzone przez instruktorów Studia Tanecznego „Mambo”.

 

Ponadto systematycznie współpracujemy z Państwową Szkołą Muzyczną i Biblioteką Dziecięcą. W Szkole Muzycznej dzieci poznają instrumenty, a także uczestniczą w koncertach młodych muzyków, którzy niejednokrotnie są absolwentami naszego przedszkola. Poprzez wyjścia do biblioteki dzieci rozbudzają w sobie aktywność poznawczą i uczą się, w jaki sposób należy dbać o książki. Uczestniczymy także w akcji „Cała Polska czyta dzieciom”, przedszkolaki codziennie słuchają wybranej bajki czytanej przez nauczyciela lub zaproszonego gościa.

 

Tradycją naszego przedszkola stały się comiesięczne spotkania teatralne, zajęcia kulinarne i eksperymenty. Wyjeżdżamy również na dłuższe wycieczki poza miasto. U nas żadne dziecko się nie nudzi.

 

Poznajemy nasze środowisko lokalne i różne zawody poprzez wizyty w zakładach pracy, jak również gościmy przedstawicieli różnych zawodów w naszej placówce. Często do swoich zakładów pracy zapraszają nas rodzice dzieci, za co jesteśmy im bardzo wdzięczni.

 

Dbamy o zdrowie fizyczne naszych wychowanków poprzez częste spacery, zabawy i ćwiczenia na świeżym powietrzu. Dzieci uczestniczą w zajęciach gimnastycznych i ruchowych w sali  wyposażonej w odpowiedni sprzęt,  uczestniczą również w odpłatnych zajęciach sportowych prowadzonych przez instruktora Happy Sport.





Przedszkole Sióstr Wolszty

Przedszkole Sióstr Wolszty


Przedszkole Sióstr w Wolsztynie







ul. Gdańska 12
Kartuzy 83-300
woj. pomorskie
    
e-mail: przedszkole-sw-wincentego@wp.pl   

Telefon: +48 58 681 19 75
Telefon kom.: +48 667 504 809







Ostatnia aktualizacja 20.06.2024 15:52
Osób online: 3

stat4u
Wszystkie prawa zastrzeżone. Copyright © by www.przedszkolesiostrkartuzy.pl 2011 - 2024
"Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia"