Nasze przedszkole dzia豉 od 2001 roku i mie軼i si obok ronda Kartuzów, przy ulicy Gda雟kiej 12 - wej軼ie od ulicy Pi連udskiego.

Jeste鄉y placówk katolick, otwart przez ca造 rok kalendarzowy (z miesi璚zn przerw urlopow na prze這mie lipca i sierpnia) w godzinach od 6:30 do 17:00. Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

Pragniemy wychowywa i stymulowa rozwój przedszkolaków w my郵 zasady „mi逝j bli幡iego swego jak siebie samego". Ró積ego typu zaj璚ia pomagaj ukierunkowa uczucia dzieci do Boga, Ojczyzny, bli幡iego i do wszystkiego tego, co pi瘯ne i szlachetne. Chcemy, aby nasze pociechy do鈍iadcza造 rado軼i z czynienia dobra a tak瞠, aby potrafi造 鈍iadomie zmienia siebie i 鈔odowisko w którym 篡j.

Wykwalifikowana kadra otacza opiek dzieci, dba o ich wszechstronny rozwój i realizuje cele zawarte w podstawie programowej. Poprzez zaj璚ia dodatkowe chcemy w pe軟i rozwin望 mo磧iwo軼i tkwi帷e w dzieciach.

Posiadamy przestronne i kolorowe sale wyposa穎ne w zabawki i atrakcyjne pomoce edukacyjne, a tak瞠 plac zabaw, taras oraz sal zabaw ruchowych.

Dodano: 2024-04-04, Morski 鈍iat w S這necznikach

We wszystkich grupach realizowane s nast瘼uj帷e programy:

•     podstawa programowa,
  •     program wychowania przedszkolnego „Nasze przedszkole” zatwierdzony przez MEN,
  •     wychowanie religijne „W rado軼i dzieci Bo篡ch” autorstwa ks. dr Tadeusza 妃iecha,
  •     przygotowanie do nauki czytania i pisania prof. Bronis豉wa Roc豉wskiego,
  •     „Dzieci璚a matematyka” prof. Edyty Gruszczyk-Kolczy雟kiej, Ewy Zieli雟kiej
  •     zaj璚ia dodatkowe.

W ramach czesnego dzieci korzystaj z zaj耩 rytmicznych, umuzykalniaj帷ych, logopedycznych, gimnastyki korekcyjnej, pogadanek religijnych, zaj耩 przy tablicy interaktywnej i zaj耩 z j瞛yka angielskiego. Istnieje mo磧iwo嗆 zapisania dziecka na odp豉tne zaj璚ia taneczne prowadzone przez instruktorów Studia Tanecznego „Mambo”.

Ponadto systematycznie wspó逍racujemy z Pa雟twow Szko陰 Muzyczn i Bibliotek Dzieci璚. W Szkole Muzycznej dzieci poznaj instrumenty, a tak瞠 uczestnicz w koncertach m這dych muzyków, którzy niejednokrotnie s absolwentami naszego przedszkola. Poprzez wyj軼ia do biblioteki dzieci rozbudzaj w sobie aktywno嗆 poznawcz i ucz si, w jaki sposób nale篡 dba o ksi捫ki. Uczestniczymy tak瞠 w akcji „Ca豉 Polska czyta dzieciom”, przedszkolaki codziennie s逝chaj wybranej bajki czytanej przez nauczyciela lub zaproszonego go軼ia.

Tradycj naszego przedszkola sta造 si comiesi璚zne spotkania teatralne, zaj璚ia kulinarne i eksperymenty. Wyje盥瘸my równie na d逝窺ze wycieczki poza miasto. U nas 瘸dne dziecko si nie nudzi.

Poznajemy nasze 鈔odowisko lokalne i ró積e zawody poprzez wizyty w zak豉dach pracy, jak równie go軼imy przedstawicieli ró積ych zawodów w naszej placówce. Cz瘰to do swoich zak豉dów pracy zapraszaj nas rodzice dzieci, za co jeste鄉y im bardzo wdzi璚zni.

Dbamy o zdrowie fizyczne naszych wychowanków poprzez cz瘰te spacery, zabawy i 獞iczenia na 鈍ie篡m powietrzu. Dzieci uczestnicz w zaj璚iach gimnastycznych i ruchowych w sali  wyposa穎nej w odpowiedni sprz皻,  uczestnicz równie w odp豉tnych zaj璚iach sportowych prowadzonych przez instruktora Happy Sport.

Przedszkole Si鏀tr Wolszty

Przedszkole Si鏀tr w Wolsztynie